Zmierzyli się w czwórboju lekkoatletycznym

Kategoria: Sport   Dodano: 15 maja 2023    Wyświetleń: 529   Autor: Aneta Stępień

Dziewczyny biegną na bieżni

W miniony piątek na obiektach sportowych w Rozprzy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym w kategorii dziewcząt i chłopców rocznik 2010 i młodsi.

Każda reprezentacja składała się z 6 zawodników, którzy musieli wystartować w biegu na 60 m, rzucie piłką palantową, skoku w dal oraz biegu na 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy. 5 najlepszych wyników danego zawodnika liczyło się do punktacji drużynowej. Do sportowej rywalizacji zgłosiły się po 4 drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe z terenu Powiatu Piotrkowskiego. Najlepszym drużynom Powiatu Piotrkowskiego dyplomy i medale w imieniu Piotra Wojtysiaka - Starosty Powiatu Piotrkowskiego wręczył Dariusz Magacz – Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego oraz Lidia Świrska Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Rozprzy.

Poniżej oficjalne wyniki:

kat. dziewczęta – rocznik 2010 i młodsze:

1 miejsce: SP Wolbórz – 786 pkt

2 miejsce: SP Mierzyn – 631 pkt

3 miejsce: SP Rozprza – 629 pkt

4 miejsce: SP Moszczenica – 596 pkt

kat. chłopcy – rocznik 2010 i młodsi:

1 miejsce: SP Rozprza – 868 pkt

2 miejsce: SP Moszczenica – 597 pkt

3 miejsce: SP Mierzyn – 522 pkt

4 miejsce: SP Wolbórz – 477 pkt

Należy nadmienić, iż najlepsze zespoły w każdej kategorii będą reprezentować Powiat Piotrkowski na zawodach rejonowych, które odbędą się w Opocznie.