Zdalna szkoła także w Powiecie Piotrkowskim

Kategoria: Projekty ze środków zewnętrznych   Dodano: 21 maja 2020    Wyświetleń: 870   Autor: Aneta Stępień

Samorząd Powiatu Piotrkowskiego otrzymał pieniądze na zakup laptopów i modemów dla uczniów powiatowych placówek. Projekt "Zdalna Szkoła", w ramach którego pozyskano środki, jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Pozyskana kwota - 60 tysięcy złotych - pozwoli na zakup 24 laptopów i 40 modemów internetowych. Urządzenia trafią do szkół, a stamtąd do uczniów, którzy z uwagi na trudną sytuację ekonomiczną, mieli problem z realizacją zadań edukacyjnych w ramach zdalnej nauki.

Więcej informacji na stronie: www.cppc.gov.pl/zdalna-szkola