Szkolili się w zakresie „Kreowania i wprowadzania produktu lokalnego na rynek”

Kategoria: Projekty ze środków zewnętrznych   Dodano: 28 września 2021    Wyświetleń: 378   Autor: K. Szyposzyńska

Grupa kilkunastu osób siedzi na sali konferencyjnej.

Jak wypromować się w social mediach? Jak zdefiniować użytkownika? Jak zbudować profil psychodemograficzny oraz behawioralny klienta? Na te i na wiele innych pytań odpowiadał Szymon Sikorski, Prezes Agencji PR Publicon sp. z o. o. w miniony weekend podczas kursu marketingowego skierowanego dla laureatów konkursu "Produkty lokalne Ziemi Piotrkowskiej prosto z serca", który odbył się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Uczestnicy kursu otrzymali dużą dawkę profesjonalnej wiedzy marketingowej, bardzo aktywnie brali udział w dyskusjach oraz "burzy mózgów". Chętnie wymieniali się swoimi doświadczeniami oraz opowiadali o swoich produktach i prezentowali "historie prosto z serca", udowadniając, że ich produkty powstają z tradycji, pasji i dużego zaangażowania. Podczas kursu pojawiło się wiele nowych pomysłów, takich jak m.in. współpraca między wytwórcami produktów lokalnych w kierunku budowania wspólnego kanału sprzedaży w mediach społecznościowych pod szyldem "prosto z serca". Na zakończenie kursu odbyły się indywidualne konsultacje, podczas których wytwórcy otrzymali praktyczne wskazówki w kierunku promocji swoich produktów.

Kurs został zrealizowany w ramach operacji pt. "Promocja produktów lokalnych Ziemi Piotrkowskiej prosto z serca", na którą Powiat Piotrkowski pozyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Na przełomie września i października  zostanie wydana publikacja promująca wszystkie produkty lokalne prezentowane podczas przeprowadzonego konkursu.

Informujemy, że istnieje możliwość zarejestrowania się jako Partner KSOW w bazie partnerów dostępnej na stronie internetowej KSOW: http://ksow.pl/.