Kolejny elektryk na stanie Powiatu Piotrkowskiego

Kategoria: Projekty ze środków zewnętrznych   Dodano: 17 sierpnia 2023    Wyświetleń: 453   Autor: Aneta Stępień

Srebrne auto stoi na parkingu

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu ze środków przez Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Powiat Piotrkowski zakupił auto o napędzie elektrycznym, na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach zadania pn.: "Zakup auta elektrycznego dla Powiatu Piotrkowskiego". Jest to już drugi pojazd elektryczny na wyposażeniu Powiatu i z pewnością nie ostatni, gdyż złożono wniosek na zakup kolejnego auta elektrycznego. Z pełną baterią pojazd może pokonać 350 km. Dla Powiatu Piotrkowskiego kluczowy jest przy tym efekt ekologiczny, a jest nim uniknięcie emisji do atmosfery ponad 4,5 tony dwutlenku węgla rocznie. Koszt samochodu to 158 285,01 złotych a dofinansowany został w formie pożyczko-dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 151 250, 00 zł.

www.wfosigw.lodz.pl

Zakup auta elektrycznego dla Powiatu Piotrkowskiego”. Dofinansowany w formie pożyczko-dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 151 250, 00 zł.