Kolejne dofinansowanie na działania prozdrowotne

Kategoria: Projekty ze środków zewnętrznych   Dodano: 02 kwietnia 2024    Wyświetleń: 162   Autor: Aneta Stępień

Logo Powiatu Piotrkowskiego

Powiat Piotrkowski pozyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Łódzkiego w wysokości 60 tys. zł na realizację działań z zakresu promocji zdrowia, edukacji zdrowotnej i profilaktyki chorób w ramach zadania „Zdrowe Łódzkie na plus”.

Celem projektu jest organizacja wydarzeń na rzecz poprawy zdrowia mieszkańców Powiatu Piotrkowskiego, kształtowania ich postaw prozdrowotnych oraz promowania zdrowego stylu życia, w tym zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. W ramach projektu zaplanowano następujące przedsięwzięcia: warsztaty kulinarne z konkursem kulinarnym, a także wykładem naukowym poruszającym problematykę wpływu stylu życia na nasze zdrowie; konferencję naukową wraz z seminarium dietetycznym dla kobiet dotyczące zapobiegania udarom oraz konferencję naukową wraz z seminarium dla mężczyzn na temat profilaktyki urologicznej. Zaplanowano również opracowanie i wydanie materiałów edukacyjnych z praktycznymi informacjami dotyczącymi profilaktyki i zachowań prozdrowotnych. Realizacja powyższych inicjatyw odbędzie się w drugiej połowie 2024 roku.