Gospodarcza misja przedsiębiorców z powiatu w Albanii

Kategoria: Projekty ze środków zewnętrznych   Dodano: 22 listopada 2023    Wyświetleń: 340   Autor: Aneta Stępień

Uczestnicy misji gospodarczej w Albanii

Samorząd Powiatu Piotrkowskiego wraz z przedsiębiorcami z Powiatu Piotrkowskiego oraz regionu łódzkiego uczestniczył w misji gospodarczej do Albanii, w dniach 14-18 listopada br. Celem misji było stworzenie możliwości nawiązania bezpośredniego kontaktu z partnerami z Albanii oraz promocja potencjału gospodarczego przedsiębiorców z branży przetwórstwa rolno-spożywczego oraz włókienniczego.

Misji gospodarczej towarzyszyło wiele spotkań biznesowych. Program wydarzenia obejmował przede wszystkim spotkania z albańskimi przedsiębiorcami, inwestorami oraz przedstawicielami władz Regionu Sarandy (m.in. z burmistrzem miasta Saranda, miasta Finiq oraz miasta Konispol), z którym nawiązaliśmy relacje partnerskie. Rozmowy dotyczyły głównie rozwiązań w zakresie gospodarki wodno-kanalizacyjnej,  fotowoltaiki, promowania turystyki oraz wymiany młodzieży, a także przyszłej współpracy. Wizytą gospodarczą polskiej delegacji zainteresowały się m.in. lokalne media.

Powiat Piotrkowski reprezentowali Piotr Wojtysiak - Starosta Powiatu Piotrkowskiego, Bernard Matyszewski - Przewodniczący Rady Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim, Dariusz Magacz – Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego oraz Marcin Strumiłło – Pracownik Biura Obsługi Inwestora.

Udział w misji gospodarczej w Albanii był możliwy dzięki dofinansowaniu z projektu pn. „Kompleksowa promocja i wsparcie w rozwoju internacjonalizacji przedsiębiorstw z wykorzystaniem potencjału gospodarczego powiatu piotrkowskiego jako klucz do zwiększenia międzynarodowej rangi gospodarczej Regionu Łódzkiego”, współfinansowanego ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.