Eko-pracownia Zielona Energia powstanie w szkole w Bujnach

Kategoria: Projekty ze środków zewnętrznych   Dodano: 17 grudnia 2021    Wyświetleń: 779   Autor: Aneta Stępień

Szkoła powiatowa w Bujnach - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego - wzbogaci się wkrótce o kolejną tematyczną pracownię.

Dzięki podpisaniu umowy przez Starostę Powiatu Piotra Wojtysiaka i Wicestarostę Dariusza Magacza w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi udało się pozyskać na ten cel dotacje w wysokości 49 080, 00  złotych. Pozostałe 10 tysięcy złotych Powiat Piotrkowski zabezpieczy we własnym budżecie. W ramach projektu pod nazwą "Utworzenie ekopracowni pn. "Zielona Energia" przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach" kolejna szkolna sala zostanie odnowiona i w pełni wyposażona w liczne pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy oraz audiowizualny, z którego korzystać będą nauczyciele i uczniowie poszerzający wiedzę na temat funkcjonowania odnawialnych źródeł energii.

www.wfosigw.lodz.pl