Rusza Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy

Kategoria: Informacje   Dodano: 22 lipca 2022    Wyświetleń: 4997   Autor: Aneta Stępień

Powiatowy Konkurs Wieńców Dożynkowych 2022  Termin przesyłania kart zgłoszeniowych do udziału w konkursie: 5 sierpnia 2022 roku  Termin przesyłania zdjęć wieńców dożynkowych 19 sierpnia 2022 roku  NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY  MIEJSCE SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ: WYDZIAŁ AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ STAROSTWO POWIATOWE W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM UL. DĄBROWSKIEGO 7 , 97-300 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI z dopiskiem "Konkurs Wieńców Dożynkowych" lub na adres e-mail: m.pawlowska@powiat-piotrkowski.pl  Regulamin konkursu dostępny na: www.powiat-piotrkowski.pl FB/PowiatPiotrkowski

Dożynkowy wieniec, zazwyczaj w kształcie korony, zdobiony kwiatami, orzechami, warzywami, jabłkami i owocami jarzębiny, symbolizującymi płodność a także kolorowymi wstążkami. Ile wieńców tyle pomysłów na ich wykonanie, w tym roku jednak będzie można wygrać nagrodę za przygotowanie tradycyjnego symbolu święta plonów.

Organizatorem Powiatowego Konkursu na Wieniec Dożynkowy 2022 jest Starostwo Powiatowe w Piotrkowie i tam do 5 sierpnia należy dostarczyć wypełnioną Kartę Zgłoszenia. Jest ona zamieszczona wraz z regulaminem poniżej. W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec Powiatu Piotrkowskiego bądź koła gospodyń wiejskich, instytucje sektora kultury i oświaty, parafie, zespoły folklorystyczne, stowarzyszenia rejestrowe i zwykłe, sołectwa, grupy nieformalne, działające na Ziemi Piotrkowskiej. Wieńce zostaną zaprezentowane na Dożynkach Powiatowych, które 28 sierpnia 2022 roku odbędą się w Łękach Szlacheckich. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu.