Technika i sztuka w Czarnocinie

Kategoria: Kultura   Dodano: 17 września 2020    Wyświetleń: 1065   Autor: Aneta Stępień

Zdjęcie przedstawia artystów, którzy wzięli udział w plenerze

ZS CKU w Czarnocinie dba nie tylko o wyniki w nauce swoich uczniów, ale też o to, by przygotować ich do aktywnego udziału w życiu kulturalnym. Temu mają służyć takie inicjatywy jak poplenerowa wystawa „X Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Znane-Nieznane”.

Po ubiegłorocznym, inspirującym plenerze w Dąbrowie n/ Czarną (gm. Aleksandrów) Piotrkowskie Stowarzyszenie Artystów Plastyków na miejsce artystycznego eventu wybrało Ziemię Czarnocińską. 10-dniowe wydarzenie współorganizował Powiat Piotrkowski wraz z Gminą Czarnocin.  Ze względu na reżim sanitarny wernisaż odbył się na dziedzińcu szkoły, a uświetnił go krótkim recitalem Bohumir Bob Hochman z Pragi.  Swoje prace zaprezentowało jedenastu artystów. Z zaproszenia plastyków skorzystał wicestarosta powiatu Dariusz Magacz.

Uczniowie z Czarnocina uczą się w technikach kształcących w zawodach takich jak: informatyk, technik architektury krajobrazu, technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych, ale to nie znaczy, że nie interesują się sztuką. Doceniając rangę wydarzenia postanowili nakręcić krótki film, który zostanie opublikowany na stronie szkoły oraz w mediach społecznościowych.