Niepodległa folklorem malowana - wystawiono spektakl Stowarzyszenia Piliczanie

Kategoria: Kultura   Dodano: 26 listopada 2021    Wyświetleń: 1038   Autor: Aneta Stępień

Historia została folklorem namalowana - ten piękny obraz dążeń niepodległościowych na piotrkowskich wsiach można było obejrzeć, ale także wysłuchać dzięki Zespołowi Ludowemu Piliczanie w murach Opactwa Cystersów w Sulejowie. Spektakl „Niepodległa folklorem malowana” oparty jest na autentycznych wydarzeniach z okresu Powstania Styczniowego.

Na wydarzeniu obecni byli m.in. przedstawiciele Powiatu Piotrkowskiego Starosta Piotr Wojtysiak, Przewodniczący Rady Powiatu Bernard Matyszewski, Radni Dorota Jankowska i Janusz Błaszczyński oraz Sekretarz Powiatu Ireneusz Czerwiński.
- Historia naszych przodków z terenu Ziemi Piotrkowskiej walczących o wolność Ojczyzny została przedstawiona została w wyjątkowy sposób - podziękował Piliczanom po ich występie Starosta Wojtysiak. - Słowa uznania kierujemy również do wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania tego pięknego widowiska na czele z Przewodniczącą Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Rady Powiatu w Piotrkowie Tryb. Dorotą Jankowską.
Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Powiatu Piotrkowskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z tego wyjątkowego wydarzenia, który udostępniło Stowarzyszenie Piliczanie.