Kolędowa niedziela w Moszczenicy i w Piotrkowie Tryb.

Kategoria: Kultura   Dodano: 22 stycznia 2024    Wyświetleń: 339   Autor: Aneta Stępień

Starosta wręcza nagrodę laureatce przeglądu

Dla uczniów szkół podstawowych już po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa w Moszczenicy zorganizowała Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda!". Uroczysty koncert laureatów, w którym wziął udział Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, miał miejsce w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy. Grand Prix przeglądu otrzymał Chór ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy.

Oto lista nagrodzonych:

Kategoria soliści klasy 1-3

Mikołaj Klimasz - SP w Goleszach, Maria Florczak - SP w Woli Krzysztoporskiej, Aida Jaros - SP w Moszczenicy

Kategoria soliści klasy 4-6

Kinga Jarnut - SP w Wolborzu, Julian Król - SP w Jarostach, Aaron Bednarek - SP w Nowej wsi, Zofia Marendziak - SP nr 12 w Piotrkowie Tryb., Patrycja Głowacka - SP w Moszczenicy

Kategoria soliści klasy 7-8

Kalina Olejnik - SP w Woli Krzysztoporskiej, Maja Warzyszyńska - SP w Ręcznie, Wiktoria Ogrodnik - SP w Brzozie, Diana Jakubiak - SP w Milejowie

Kategoria duety

Iga Frątczak i Maria Deka - SP w Babach, Hanna Tręda i Kalina Olejnik - SP w Woli Krzysztoporskiej

Kategoria zespoły młodsze

Zespół Wesołe nutki - SP w Goleszach, Zespół Stokrotki - SP w Babach

Kategoria zespoły starsze

Zespół z SP w Woli Krzysztoporskiej, Jakub Krawczyk, Maciej Kaźmierczak, Piotr Sala - SP w Moszczenicy.

Także w niedzielę Starosta Piotr Wojtysiak skorzystał z zaproszenia na koncert laureatów Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolęda Pieśnią Zgody”. Nagrodzonych można było posłuchać w Kościele pw. Św. Jacka i Doroty w Piotrkowie Tryb. Zdjęcia z tego wydarzenia udostępniła Telewizja Piotrków.