Zaśpiewali dla Niepodległej w Łękach Szlacheckich

Kategoria: Informacje   Dodano: 21 listopada 2022    Wyświetleń: 749   Autor: K. Szyposzyńska

Starosta Piotr Wojtysiak oraz Wicestarosta Dariusz Magacz stoją na scenie w sali gimnastycznej w Łękach Szlacheckich wraz ze zwycięzcami konkursu oraz członkami jury. W tle napis Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej Śpiewajmy dla Niepodległej.

Podczas Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej „Śpiewajmy dla Niepodległej” grupa dzieci oraz młodzieży z terenu Powiatu Piotrkowskiego zaprezentowała wiele pięknych piosenek patriotycznych, takich między innymi jak „To nasza Ojczyzna”, „Taki kraj”, „Nadzieja”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim przy współudziale Gminy Łęki Szlacheckie, a także Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich.

W Konkursie zorganizowanym w Szkole w Łękach Szlacheckich wzięło udział 32 uczestników reprezentujących większość gmin z terenu Powiatu Piotrkowskiego. Najmłodszą uczestniczką była 4 - letnia Klara z Trzepnicy, z Gminy Łęki Szlacheckie, która wykonała piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. Występy konkursowe oceniali: baryton i pedagog wokalny, zdobywca nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych, pochodzący z Gminy Łęki Szlacheckie - Łukasz Skrobek, jako przewodniczący jury, redaktor wielu audycji radiowych, związany z Polskim Radiem - Jakub Kukla, tenor z Poznania, występujący na scenie nie tylko Opery Narodowej w Warszawie, ale także m.in. tej w Pradze, czy Brnie - Zbigniew Malak, pianistka i śpiewaczka, laureatka konkursów pianistycznych odbywających się m.in. w Paryżu, Warnie, czy San Sebastian - Małgorzata Szymańska oraz Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego Dariusz Magacz.

Wyniki obrad komisji konkursowej przedstawiają się następująco:

Kategoria wiekowa: 3-6 lat

1 miejsce: Hania Chmielewska, Gmina Aleksandrów, za piosenkę „To nasza Ojczyzna”,

2 miejsce: Hanna Warszada, Gmina Wola Krzysztoporska,

3 miejsce: Maria Marusińska, Gmina Gorzkowice.

Wyróżnienia:

Zofia Siatkowska - Gmina Łęki Szlacheckie, Jagoda Nowak - Gmina Gorzkowice.

Kategoria wiekowa: 7-9 lat

1 miejsce: Zuzanna Lisiecka, Gmina Łęki Szlacheckie, za piosenkę „Taki kraj”,

2 miejsce: Barbara Wochyń, Gmina Wola Krzysztoporska,

3 miejsce: Amelia Korpas, Gmina Ręczno.

Wyróżnienia:

Julian Łojek - Gmina Gorzkowice, Zofia Walas - Gmina Łęki Szlacheckie, Antonina Śpiewak - Gmina Ręczno.

Kategoria wiekowa: 10-12 lat

1 miejsce: Martyna Traczyk, Gmina Grabica, za piosenkę „Nadzieja”,

2 miejsce: Iga Chojka, Gmina Aleksandrów,

3 miejsce: Maja Korpas, Gmina Gorzkowice.

Wyróżnienia:

Natasza Strumiłło - Gmina Czarnocin, Weronika Pawłowska - Gmina Moszczenica, Celina Pirek - Gmina Wola Krzysztoporska.

Kategoria wiekowa: 13-14 lat

1 miejsce: Oliwia Komor, Gmina Aleksandrów, za piosenkę „To Nasza Ojczyzna”,

2 miejsce: Amelia Książek, Gmina Wola Krzysztoporska,

3 miejsce: Viktoria Strzewiczek, Gmina Gorzkowice.

Wyróżnienie:

Diana Jakubiak - Gmina Rozprza.

Uczestnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w każdej z kategorii otrzymali bony podarunkowe i statuetki, natomiast wyróżnieni upominki, które podobnie jak dyplomy trafiły do wszystkich występujących.

Na widowni wśród zaproszonych gości byli m.in. Poseł na Sejm RP Cezary Grabarczyk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra, a także samorządowcy oraz mieszkańcy Ziemi Piotrkowskiej. Samorząd powiatowy natomiast reprezentowany był przez Starostę Piotra Wojtysiaka, Przewodniczącego Rady Bernarda Matyszewskiego, Wicestarostę Dariusza Magacza i Radnych Powiatowych.

Konkurs uświetnił, a także zakończył, koncert operetkowy w wykonaniu członków jury Zbigniewa Malaka, Łukasza Skrobka oraz Małgorzaty Szymańskiej.

Galeria zdjęć z wydarzenia znajduje się na oficjalnym fanpage Powiatu Piotrkowskiego: FB/PowiatPiotrkowski: