Zapraszamy na Zawody Międzynarodowe i Krajowe w Powożeniu w Bogusławicach

Kategoria: Informacje   Dodano: 09 maja 2022    Wyświetleń: 40   Autor: Aneta Stępień

Międzynarodowe i Krajowe Zawody w Powożeniu 12-15 maja w Bogusławicach. Wstęp wolny.

Już w najbliższy czwartek na terenie Stada Ogierów w Bogusławicach rozpoczynają się Zawody Międzynarodowe i Krajowe w Powożeniu. Pierwsze dwa dni odbędą się konkursy ujeżdżenia oraz w sobotę maraton. W niedzielę zawodnicy będą zmagać się w konkursie zręczności powożenia. Organizatorami przedsięwzięcia są Stado Ogierów w Bogusławicach oraz Stowarzyszenie Napoleońska Zagroda.

Celem przedsięwzięcia jest sprawdzian umiejętności jeźdźców w zmaganiach z najlepszymi i uznawanymi na świecie zawodnikami. Zdobywanie wiedzy i umiejętności młodych jeźdźców, wymiana doświadczeń kunsztu w uprawnianiu sportu jeździeckiego.

Współcześnie rozgrywane konkursy powożenia to sprawdzenie wartości użytkowej, wytrzymałości, dzielności, temperamentu i charakteru koni. Konkursy te mają również na celu kultywowanie tradycji powożenia jako istotnego elementu kultury narodowej. Przedsięwzięcie kierowane jest do wszystkich miłośników koni oraz ogólnopolskiej publiczności. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.