Zapraszamy na Konferencję Sołtysów Ziemi Łódzkiej

Kategoria: Informacje   Dodano: 18 sierpnia 2022    Wyświetleń: 696   Autor: Aneta Stępień

Stowarzyszenie Sołtysi Ziemi Łódzkiej zaprasza na I Konferencję Sołtysów Ziemi Łódzkiej. Solpark, Kleszczów, ul. Sportowa 8. 27 sierpnia 2022 r, godzina 11. Wydarzenie składać się będzie z dwóch sesji wykładowej i warsztatowej. Poruszymy najbardziej istotne zagadnienia pracy sołtysa, porozmawiamy o budowaniu relacji na linii włodarz – sołtys, poznamy dobre praktyki funkcjonowania funduszu sołeckiego i podpatrzymy jak sołtysują najlepsi z nas. Udział w kongresie jest bezpłatny.Objęli patronatem: Powiat Piotrkowski, brzeziński oraz bełchatowski.

„Sołtys - lider, społecznik, działacz czy menadżer?” pod takim hasłem Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Łódzkiej organizuje konferencję dla zainteresowanych sołtysów, także z terenu Powiatu Piotrkowskiego. Wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia w Kleszczowie przy ul. Sportowej 8. Początek o godz. 11.00.

W programie:

WYKŁADY

1. Młodzieżowa rada sołecka rozkręca wieś, Sołectwo Dankowice

2. Najlepsze praktyki procedowania funduszu sołeckiego, Magdalena Zalewska - Sołtys wsi Dankowice

3. Fajne pomysły na wieś, Grażyna Jałgos-Dębska Gazeta Sołecka

4. Narzędziownik obywatelski sołtysa , Szymon Osowski Sieć Obywatelska

5. Jak budować dobre relacje na linii wójt-sołtys, Joanna Wons-Kleta - Wójt Pawonków

6. Logo Lasek, czyli jak to z logotypem było, Anna Mandes, Laski

7. Fundacja Wspomagania Wsi dla sołtysów, Piotr Szczepański - Prezes FWW

WARSZTATY

1. Obywatelski niezbędnik sołtysa, Szymon Osowski

2. Sołtys na zagrodzie równy wojewodzie, podstawy prawne funkcjonowania sołectwa, Grażyna Jałgos-Dębska