Za pół miliona złotych odnowiono drogi na terenie gminy Aleksandrów

Kategoria: Informacje   Dodano: 31 lipca 2020    Wyświetleń: 1062   Autor: Aneta Stępień

Współpraca dwóch samorządów - Powiatu Piotrkowskiego i Gminy Aleksandrów - kolejny rok z rzędu przyniosła wymierne efekty. Dzięki partnerstwu finansowemu oddano do użytku przebudowane dwa odcinki dróg powiatowych: Stara - Skórkowice w miejscowości Wolica (1 km) oraz Sulejów - Krasik (0,6 km).

Na realizację obu zadań wydatkowano prawie 550 tysięcy złotych. 256 tysięcy złotych przeznaczył samorząd Powiatu Piotrkowskiego, 97 tysięcy złotych Gmina Aleksandrów, która pozyskała także 196 tysięcy złotych z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Samorządu Województwa Łódzkiego. Zadania zostały wykonane a efekt współpracy mieli okazję osobiście zobaczyć m.in.: Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, Wójt Gminy Aleksandrów Paweł Mamrot, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego Michał Szymański, Radny Powiatu Piotrkowskiego Dionizy Głowacki oraz Sołtys Wolicy Wiesława Laszczyk.