Władze Powiatu i Gminy Czarnocin wspólnie z rolnikami podziękują za plony

Kategoria: Informacje   Dodano: 02 września 2021    Wyświetleń: 1502   Autor: Aneta Stępień

Za to, co wytworzyli, dzięki pracy własnych rąk - rolnikom, sadownikom, producentom trzody chlewnej - chcą pogratulować i podziękować za ich codzienny trud i umiłowanie do ziemi - gospodarz Ziemi Piotrkowskiej Starosta Powiatu Piotr Wojtysiak wraz z Wójtem Gminy Czarnocin Romanem Miksą.

W niedzielę 5 września 2021 roku o godz. 12.00 w czarnocińskiej parafii odprawione zostanie nabożeństwo dziękczynne, na które samorządowcy zapraszają rolników z całego powiatu.

Tuż po mszy rozstrzygnięty zostanie Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszy Dożynkowy Wieniec. Z uwagi na trudną sytuację producentów trzody chlewnej, która dotyka rolników z tej części Powiatu, a związana jest m.in. z zagrożeniem ASF, podjęto decyzję o rezygnacji z organizacji Dożynek Powiatowo-Gminnych w tradycyjnej formule.