Uszkodzona kanalizacja powodem zamknięcia Taraszczyńskiej w Sulejowie

Kategoria: Informacje   Dodano: 30 maja 2023    Wyświetleń: 264   Autor: Aneta Stępień

Koparka stoi na ulicy , przejazd ogranicza barierka

Wyremontowana 4 lata temu za prawie 5 mln złotych ul. Taraszczyńska w Sulejowie znów jest zamknięta dla ruchu pojazdów. Powodem tej nagłej decyzji, lecz tym razem podjętej przez władze Gminy Sulejów, jest uszkodzona kanalizacja sanitarna znajdująca się pod powierzchnią zmodernizowanej drogi.

Pomimo licznych deklaracji ze strony władz Gminy Sulejów, infrastruktura podziemna, tj. kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa, stanowiąca własność Gminy Sulejów, nie została wyremontowana przed wspomnianą przebudową drogi powiatowej.  Za obecnie prowadzone prace w pasie drogowym ul. Taraszczyńskiej odpowiadają władze Gminy Sulejów i wybrany przez gminę wykonawca, dlatego wszelkie pytania dotyczące utrudnień w ruchu oraz czasu zakończenia inwestycji należy kierować do przedstawicieli Gminy Sulejów i Miejskiego Zarządu Komunalnego w Sulejowie.

Mając na uwadze zaistniałą sytuację na ul. Taraszczyńskiej i chcąc uniknąć podobnych problemów w przyszłości, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak zwrócił się pisemnie do Burmistrza Sulejowa o jak najszybszą wymianę wodociągu w pasie drogowym obecnie przebudowywanej ul. Klasztornej i Jagiełły w Sulejowie.