Szkoły powiatowe szykują się do czerwcowej matury

Kategoria: Informacje   Dodano: 20 maja 2020    Wyświetleń: 903   Autor: Aneta Stępień

Matura 2020 wyglądać będzie zupełnie inaczej, niż dotychczas. Wszystko przez epidemię koronawirusa. Nowe terminy egzaminów maturalnych powodują, że matura nie jest zdawana w maju, gdy kwitną kasztany, a w czerwcu. Również wyniki podane zostaną w nowym terminie, bo dopiero 11 sierpnia 2020 roku.

W związku z nowymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, dyrektorzy szkół średnich na przygotowanie placówek do egzaminu maturalnego mają czas do 8 czerwca. Bowiem matura rusza tradycyjnie od języka polskiego punktualnie o godz. 900.

Samorząd Powiatu Piotrkowskiego prowadzi pięć placówek oświatowych, gdzie przeprowadzone zostaną egzaminy z poszczególnych przedmiotów. Władze powiatu postanowiły wesprzeć dyrektorów w zabezpieczeniu szkół w niezbędne środki ochrony, które dostarcza Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego Ryszard Musiałowicz.

Na terenie Powiatu Piotrkowskiego w dniu 20 maja 2020 roku:

liczba osób obecnie zakażonych w powiecie piotrkowskim – 0

liczba osób wszystkich zakażonych w powiecie piotrkowskim – 23

liczba osób, które wyzdrowiały w powiecie piotrkowskim – 23

liczba osób poddanych kwarantannie - 120

liczba osób zakażonych w województwie łódzkim - 1273

liczba zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim - 51

liczba osób, które wyzdrowiały w województwie łódzkim - 779

Raport na dzień 20 maja 2020 roku, dotyczący liczby osób w kwarantannie, w podziale na poszczególne gminy Ziemi Piotrkowskiej.

✅ Aleksandrów - 6

✅ Czarnocin - 3

✅ Gorzkowice - 11

✅ Grabica - 39

✅ Łęki Szlacheckie - 3

✅ Moszczenica - 7

✅ Ręczno - 1

✅ Rozprza - 11

✅ Sulejów - 14

✅ Wola Krzysztoporska - 17

✅ Wolbórz - 8

⚠️ Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.
Można to robić za pomocą:
maseczki
przyłbicy