Starostowie posadzili drzewa w ramach akcji "SadziMy"

Kategoria: Informacje   Dodano: 01 października 2021    Wyświetleń: 175   Autor: Aneta Stępień

Starostowie wraz uczniami szkoły w Bujnach podczas sadzenia drzew w wolborskim lesie

W lesie przy ulicy Wolborskiej w Piotrkowie, z inicjatywy Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy, Nadleśnictwo Piotrków zainaugurowało ogólnopolską akcję "sadziMy", dzięki której posadzonych zostanie w październiku ponad milion sadzonek w całym kraju.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono Starostę Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka i Wicestarostę Dariusza Magacza, którym towarzyszyli przyszli leśnicy - obecnie uczniowie klas o profilu leśnym Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach. W wolborskim lesie posadzono młode sosny, buki i jarzęby.