Ruszają prace przygotowawcze na Klasztornej i Jagiełły w Sulejowie

Kategoria: Informacje   Dodano: 18 listopada 2022    Wyświetleń: 56   Autor: Aneta Stępień

Ulica Klasztorna w Sulejowie. Przy drodze ustawiona jest tablica informacyjna

6,5 mln złotych - koszt przebudowy dwóch ulic - Klasztornej i Jagiełły - w Sulejowie. Inwestorem zadania jest Powiat Piotrkowski, które realizuje we współpracy z Gminą Sulejów. Samorząd gminny partycypuje w kosztach modernizacji w wysokości ponad 730 tysięcy złotych, 1,1 mln złotych Powiat zabezpiecza w swoim budżecie, natomiast ponad 4,6 mln złotych to dofinansowanie, pozyskane przez samorząd powiatowy z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Planowany termin wykonania inwestycji to 31 sierpnia 2023 roku. Oprócz nowej nawierzchni, w ciągu wspomnianych ulic, powstaną ciągi pieszo-rowerowe i ustawione zostaną elementy małej architektury.

Tablica informacyjna dotycząca dofinansowania modernizacji drogi z Polskiego ŁaduWycięte drzewo przy drodze w Sulejowie