Rozprza po 152 latach ponownie miastem

Kategoria: Informacje   Dodano: 01 lutego 2023    Wyświetleń: 484   Autor: K. Szyposzyńska

Władze Rozprzy stoją w pomieszczeniu z dokumentem oraz symbolicznymi kluczami do miasta

Po 152 latach Rozprza odzyskała prawa miejskie. To właśnie z tej okazji odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli również przedstawiciele Powiatu Piotrkowskiego.

Formalnie prawa miejskie dla Rozprzy zostały ponownie nadane z dniem 1 stycznia 2023 r. To już trzecia miejscowość w Powiecie Piotrkowskim, obok Sulejowa i Wolborza, która ma status miasta. Z tej okazji 31 stycznia została zorganizowana w Rozprzy uroczystość, podczas której Burmistrz Janusz Jędrzejczyk odebrał Akta Nadania Statusu Miasta Rozprzy oraz klucze do miasta. Na wydarzeniu samorząd powiatowy reprezentowany był przez Przewodniczącego Rady Bernarda Matyszewskiego, Wicestarostę Dariusza Magacza oraz Skarbnika Janusza Misztelę, którzy w imieniu Starosty Piotra Wojtysiaka przekazali list gratulacyjny.

Przedstawiciele Powiatu piotrkowskiego znajdują sie w pomieszczeniu, w którym odbywa się uroczystość.