Remont wiaduktu w Siomkach już na półmetku

Kategoria: Informacje   Dodano: 15 grudnia 2020    Wyświetleń: 563   Autor: Aneta Stępień

Tempo jest błyskawiczne - tak właśnie efekt prac drogowych, po dwóch miesiącach od zamknięcia wiaduktu w Siomkach w ciągu  drogi powiatowej Piotrków - Jeżów, określa Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.

- Wszystko wskazuje na to, że uciążliwości związane z zamknięciem obiektu i wyznaczeniem objazdów będą znacznie krótsze niż pierwotnie planowaliśmy, prace remontowe zrealizowano już  50% - przyznaje Starosta.

Pozwoliło to na częściowe rozliczenie się samorządu powiatowego z wykonawcą, któremu wypłacono pierwszą transzę w wysokości 2,9 mln złotych - 1 milion z budżetu powiatu i 1,9 mln złotych ze środków pozyskanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Przypomnijmy, że wiadukt zamknięto 20 października, a wykonawca przebudowy dla ruchu pojazdów osobowych wyznaczył objazd drogami: powiatową i gminną: od Siomek do Krzyżanowa i następnie do Bujen. Zgodnie z przetargiem za przejezdność i utrzymanie objazdu odpowiada także wykonawca drogi.

Całkowity koszt zadania realizowanego przez Powiat Piotrkowski to 5,9 mln złotych z czego 3,7 mln złotych powiat pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych.