Rekordowe środki zewnętrzne pozyskane na przebudowę dróg powiatowych

Kategoria: Informacje   Dodano: 22 kwietnia 2021    Wyświetleń: 1157   Autor: Aneta Stępień

Kolejne 5,8 mln złotych pozyskał z Funduszu Rozwoju Dróg samorząd Powiatu Piotrkowskiego. Kwota ta stanowi 70% wartości inwestycji jaką jest przebudowa ponad 4 km odcinka drogi powiatowej Tuszyn-Czarnocin.

– Bardzo się cieszę, że nasz wniosek został dobrze oceniony i uzyskał dofinansowanie, dzięki któremu będziemy mogli poprawić bezpieczeństwo i komfort podróżowania szczególnie dla mieszkańców gminy Czarnocin – przyznaje Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak. - Z uwagi na szeroki zakres prac drogowych wspólnie z samorządem Gminy Czarnocin, który jest naszym partnerem w realizacji tego zadania, zdecydowaliśmy o dwuletnim okresie finansowania przebudowy, gdyż jej całkowity koszt to ponad 8,3 mln złotych – dodaje Starosta.

Ale na tym nie koniec dobrych informacji, bowiem jeszcze dwie kolejne drogi powiatowe będą realizowane z wykorzystaniem środków z Funduszu Rozwoju Dróg. Na wniosek Gminy Aleksandrów w tym roku wykonany zostanie ponad 4,3 km odcinek drogi powiatowej Sulejów-Krasik, natomiast gmina Wola Krzysztoporska przez najbliższe trzy lata przebuduje 4,2 km drogi powiatowej Siomki-Glina. Na realizację tych dwóch inwestycji Powiat Piotrkowski zawarł porozumienia z samorządami gmin.