Punkty prawne nadal zdalnie. Podpisano nowe umowy z adwokatami i radcami prawnymi

Kategoria: Informacje   Dodano: 29 grudnia 2020    Wyświetleń: 823   Autor: Aneta Stępień

Umowy podpisane - od 4 stycznia rusza nieodpłatna pomoc prawna w punktach w Moszczenicy i w Trzepnicy. Punkty te bezpośrednio prowadzone będą  przez Powiat Piotrkowski, a porad w nich udzielać będą adwokaci wytypowani przez Okręgową Radę Adwokacką z Częstochowy i radcowie prawni z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi na podstawie wcześniej podpisanych porozumień z Powiatem Piotrkowskim. Kolejne dwa punkty prowadzone będą przez organizację pozarządową wyłonioną w otwartym konkursie ofert, czyli Stowarzyszenie EuroAktywni.

W związku z sytuacją epidemiczną i mając na uwadze zalecenia Ministra Sprawiedliwości o podjęciu działań, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wykonawcom i osobom korzystającym z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich, we wszystkich punktach udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej i świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, działających na terenie Powiatu Piotrkowskiego, udzielanie i świadczenie porad do odwołania odbywa się telefonicznie i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość np. przez telefon, pocztą elektroniczną, przez komunikator internetowy lub w formie wideorozmowy.

W celu ustalenia terminu udzielenia porady lub świadczenia poradnictwa obywatelskiego prosimy o kontakt pod nr tel. 44 732 88 18 lub mailowy poradyprawne@powiat-piotrkowski.pl