Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej nadal w Rozprzy

Kategoria: Informacje   Dodano: 19 października 2020    Wyświetleń: 601   Autor: Aneta Stępień

Ponad 200 porad udzielono tylko w tym roku osobom, które skorzystały z nieodpłatnej pomocy prawnej w dwóch punktach prowadzonym przez Stowarzyszenie EuroAktywni na zlecenie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie.

Jeden z nich, zlokalizowany w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy, nieodpłatnie użycza powiatowi samorząd Gminy Rozprza. Podobnie będzie w 2021 roku, bowiem Starosta Powiatu  Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak podpisał kolejne porozumienie w tej sprawie z Wójtem Gminy Rozprza Januszem Jędrzejczykiem.

- Dziękuję zarówno Panu Wójtowi, Dyrekcji i pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy za pomoc i zaangażowanie w dotychczasowym prowadzeniu punktu pomocy prawnej, który działa od stycznia 2016 roku - podkreślił Starosta Wojtysiak.

A kto zajmie się prowadzeniem punktu dowiemy się pod koniec roku. Wkrótce Starostwo ogłosi kolejny konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na to zadanie.