Przez powiat przeszły gwałtowne burze - interweniowali strażacy i druhowie

Kategoria: Informacje   Dodano: 25 czerwca 2021    Wyświetleń: 662   Autor: Aneta Stępień

Trzech strażaków zabezpieczają dach budynku mieszkalnego, który został zniszczony przez nawałnicę

48 zdarzeń odnotowano w czwartkowy wieczór, po burzach z gradem, które nawiedziły Powiat Piotrkowski. Strażacy najwięcej zgłoszeń dotyczących uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, zalanych pomieszczeń i powalonych drzew mieli z miejscowości zlokalizowanych na terenie gmin Aleksandrów, Wolbórz i Sulejów.

Jak zawsze w takich przypadkach pomocne było wyposażenie Międzygminnego Magazynu Kryzysowego, z którego wydano m.in. 17 plandek do zabezpieczenia budynków przed zalaniem.

Pamiętajmy zatem o śledzeniu alertów pogodowych, które są  na bieżąco zamieszczane na stronie powiatu w zakładce Komunikaty i na funpage Powiatu Piotrkowskiego na Facebook-u.