Produkty pszczele, a medycyna naturalna z ukraińskiego punktu widzenia

Kategoria: Informacje   Dodano: 30 stycznia 2023    Wyświetleń: 397   Autor: K. Szyposzyńska

Władze Powiatu z prelegentem znajdują się w szkole w Wolborzu.

Na konferencji w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu zgromadziły się osoby oraz środowiska zainteresowane zastosowaniem, a także wykorzystaniem w medycynie naturalnej produktów pozyskiwanych z ula. Powiat Piotrkowski wystąpił w roli współorganizatora, a prelegentem była Tatiana Czuchraj - apiterapeuta i pszczelarz z Ukrainy.

Konferencja „Zastosowanie i wykorzystanie w medycynie naturalnej produktów pozyskiwanych z ula” odbyła się 28 stycznia br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu. Powiat Piotrkowski współorganizował ją wraz ze Stowarzyszeniem Edukacja dla Ustawicznego Rozwoju oraz Regionalnym Związkiem Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej”. Prelegentem konferencji była Tatiana Czuchraj, apiterapeuta i pszczelarz z Ukrainy - państwa posiadającego bardzo bogate tradycje związane z gospodarką pasieczną. Obecni na wydarzeniu przedstawiciele samorządu powiatowego na czele z Przewodniczącym Rady Bernardem Matyszewskim, Wicestarostą Dariuszem Magaczem, Członkiem Zarządu Elżbietą Ościk oraz Radnymi Powiatowymi złożyli Pani Tatianie serdeczne podziękowania za bardzo dobry oraz niezwykle interesujący wykład. Sam wybór miejsca na to wydarzenie też nie był przypadkowy. Przy placówce działa bowiem Inkubator Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej, z którego bezpłatnie mogą korzystać pszczelarze z całego regionu piotrkowskiego. Na konferencję licznie przybyły osoby, a także całe środowiska zainteresowane sektorem pszczelarskim, dalszymi drogami jego rozwoju oraz możliwościami wykorzystywania produktów pochodzących właśnie z ula.

Galeria zdjęć z wydarzenia znajduje się na oficjalnym fanpage Powiatu Piotrkowskiego: FB/PowiatPiotrkowski: https://www.facebook.com/photo/?fbid=558356396330320&set=pcb.558356459663647