Powiatowa Rada Seniorów na Wojewódzkich obchodach Dnia Seniora

Kategoria: Informacje   Dodano: 07 października 2021    Wyświetleń: 576   Autor: Aneta Stępień

Przedstawiciele Powiatowej Rady Seniorów w Teatrze Wielkim w Łodzi

Na zaproszenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi członkowie Powiatowej Rady Seniorów uczestniczyli w Wojewódzkich Obchodach Dnia Seniora 2021 w Łodzi.

Wydarzenie zorganizowano w Teatrze Wielkim, gdzie spotkali się członkowie podmiotów i organizacji senioralnych m.in. rady seniorów, stowarzyszeń, fundacji, organizacji kościelnych, Uniwersytetów Trzeciego Wieku, którzy skupiają w swoich strukturach osoby starsze. Seniorzy mieli przyjemność podziwiać występy laureatów XXI i XXII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej "Przystanek 60+" w kategorii kabaret i teatr: Zespół Folklorystyczny z Popowic w występie kabaretowym „W sądzie” Monodram „Walerka” na podstawie „Podróży do Buenos Aires” Amanity Muskarii w wykonaniu Elżbiety Ołubek z Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Niewątpliwym przeżyciem była możliwość obejrzenia przedstawienia baletowego „Grek Zorba” w choreografii Lorki Massine’a, muzka Mikis Theodorakis.