Powiat rozpoczyna kolejne milionowe inwestycje na drogach

Kategoria: Informacje   Dodano: 13 czerwca 2022    Wyświetleń: 157   Autor: Aneta Stępień

Starosta Wojtysiak wraz Przewodniczącym Rady i Burmistrzem Sulejowa oglądają odcinek ul. Klasztornej w Sulejowie, który zostanie przebudowany

13 miesięcy będzie miał wykonawca na przebudowę ulicy Klasztornej i Jagiełły w Sulejowie. Ten odcinek drogi powiatowej, prowadzącej do najpopularniejszego miejsca na historycznej mapie powiatu - Klasztoru Cysterskiego na Podklasztorzu, wymagał gruntownej modernizacji, a przede wszystkim bezpiecznego chodnika dla pieszych i ścieżki rowerowej dla cyklistów.

Realizacji zadania podjęła się ta sama firma, która kończy I etap budowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego w Piotrkowie, czyli firma El-Mot Józef Znojek. Umowa została podpisana przez Starostę Powiatu Piotra Wojtysiaka i właściciela firmy, w obecności Przewodniczącego Rady Powiatu Piotrkowskiego Bernarda Matyszewskiego, Burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego i Zbigniewa Starosty Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie. Wartość zadania to prawie 6,5 mln złotych, z czego 4,6 mln złotych Powiat Piotrkowski pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład, w ramach I naboru.

Także druga z inwestycji, która otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu, czyli przebudowa ul. Przedborskiej w Gorzkowicach ma szanse na realizację. Oferent zaproponował, za remont dwóch obiektów mostowych i 1,4 km odcinka drogi powiatowej, prawie 8 mln złotych.

logo Polski Ład