Powiat Piotrkowski wspólnie z Gminą Rozprza inwestuje i w drogę i w chodnik

Kategoria: Informacje   Dodano: 09 lipca 2021    Wyświetleń: 1472   Autor: Aneta Stępień

Starosta Powiatu Piotr Wojtysiak wraz z Wójtem Gminy Rozprza Januszem Jędrzejczykiem i Zbigniewem Starostą dyrektorem ZDP w Piotrkowie oglądają miejsce w miejscowości Magdalenka, gdzie niebawem ruszy budowa chodnika m

Mieszkańcy Magdalenki w Gminie Rozprza jeszcze w tym roku doczekają się budowy chodnika. Uzupełniony zostanie o brakujący fragment dotychczasowy ciąg pieszy.

Takie ustalenia poczynili Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak i Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk w czasie spotkania w miejscu, gdzie planowana jest inwestycja.

- Kilka lat temu wspólnie z samorządem gminnym przebudowaliśmy drogę, niezwykle ważną dla ruchu pojazdów w tej części Powiatu Piotrkowskiego, ale chcemy także zadbać o bezpieczeństwo, mieszkających w jej pobliżu, mieszkańców Magdalenki - wyjaśnił Starosta Wojtysiak. - Bardzo się cieszę, że w realizacji tej inwestycji i planowanej przebudowy blisko kilometrowego odcinka drogi powiatowej Milejów- Łazy Duże możemy liczyć na współpracę z samorządem gminnym, za co serdecznie dziękuję.

Na budowę chodnika w Magdalence i przebudowę drogi powiatowej Łazy Duże - Milejów Powiat Piotrkowski zabezpieczył w swoim budżecie ponad 190 tysięcy złotych, dokładnie taką samą kwotę zadeklarowała Gmina Rozprza.

Starosta Powiatu Piotr Wojtysiak wraz z dyrektorem ZDP Zbigniewem Starostą stoi przy planowanej do remontu drodze powiatowej Łazy Duże - Milejów