Koronawirus: Powiat Piotrkowski od soboty w strefie czerwonej

Kategoria: Informacje   Dodano: 16 października 2020    Wyświetleń: 1578   Autor: Aneta Stępień

Drastycznie rosnąca liczba zakażeń w kraju to przyczyna wprowadzenia przez Rząd nowych zasad bezpieczeństwa. Powiat Piotrkowski, w którym odnotowano, w ciągu ostatniego tygodnia, ponad 100 nowych przypadków zakażeń, od soboty 17 października zostaje włączony do strefy czerwonej.

Nowe obostrzenia

Strefa czerwona:

• w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych);
  • ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;
  • od 19.10 – bezwzględny zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
  • podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,
  • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób.

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:

• lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00  wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
  • ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
  • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
  • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
  • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Chrońmy siebie i innych, zasłaniajmy maseczką lub przyłbicą usta i nos, zachowajmy dystans i często dezynfekujmy ręce.

Dziś w Powiecie Piotrkowskim potwierdzono 13 nowych zakażeń. 13 osób wyzdrowiało.

Na terenie Powiatu Piotrkowskiego w dniu 16 października 2020 roku:
👉liczba osób obecnie zakażonych w powiecie piotrkowskim – 175
👉liczba osób wszystkich zakażonych w powiecie piotrkowskim – 382
👉liczba osób, które wyzdrowiały w powiecie piotrkowskim – 201
👉liczba zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem w powiecie - 6
👉liczba osób poddanych kwarantannie - 1624
👉liczba osób zakażonych w województwie łódzkim - 11 569
👉liczba zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim - 321
👉liczba osób, które wyzdrowiały w województwie łódzkim - 6321

Raport na dzień 16 października 2020 roku, dotyczący liczby osób w kwarantannie, w podziale na poszczególne gminy Ziemi Piotrkowskiej.
✅ Aleksandrów - 43
✅ Czarnocin - 18
✅ Gorzkowice - 110
✅ Grabica - 139
✅ Łęki Szlacheckie - 24
✅ Moszczenica - 146
✅ Ręczno - 79
✅ Rozprza - 162
✅ Sulejów - 422
✅ Wola Krzysztoporska - 385
✅ Wolbórz - 96
⚠️ Pamiętaj 👉 w miejscach publicznych ryzyko zakażenia #koronawirus jest dużo wyższe.