Powiat pamięta o bohaterach wojennych

Kategoria: Informacje   Dodano: 17 września 2021    Wyświetleń: 674   Autor: K. Szyposzyńska

Dwóch mężczyzn stoi na świeżym powietrzu.

82 lata temu, 17 września 1939 r., ZSRR napadł na Polskę. Złamał w ten sposób polsko – sowiecki pakt o nieagresji.

Samorząd Powiatu Piotrkowskiego, zgodnie z tradycją, uczcił pamięć żołnierzy walczących o wolną Polskę.

Armia Czerwona najechała na nasz kraj na całej długości granicy wschodniej. Rozpoczęła się druga okupacja - tym razem radziecka, bo ta prowadzona przez hitlerowskie Niemcy trwała już od 1 września 1939 r. Władze Powiatu Piotrkowskiego co roku składają hołd oraz cześć żołnierzom, którzy walczyli z Sowietami, często oddając życie w obronie Ojczyzny. Tak też stało się w tym roku. W 82. rocznicę inwazji ZSRR na Polskę Sekretarz Powiatu Piotrkowskiego Ireneusz Czerwiński oraz Kierownik Wydziału Cyfryzacji i Administracji Leszek Stachowiak, w imieniu władz oraz mieszkańców naszego Powiatu, złożyli kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza w Piotrkowie Tryb. Chwała i cześć bohaterom!

Wieniec leżący pod pomnikiem.

Pomnik, wokół flagi i kwiaty.