Powiat oddał hołd Powstańcom Warszawskim

Kategoria: Informacje   Dodano: 01 sierpnia 2022    Wyświetleń: 483   Autor: K. Szyposzyńska

Starosta Piotr Wojtysiak oraz Wicestarosta Dariusz Magacz

1 sierpnia w całej Polsce, w tym na terenie Ziemi Piotrkowskiej, oddawano hołd Powstańcom Warszawskim. Władze Powiatu Piotrkowskiego także, jak co roku, uczciły bohaterów tamtych dni.

Powstanie Warszawskie uważane jest za największy zryw niepodległościowy, jakiego dokonano podczas II wojny światowej w okupowanej przez hitlerowców Europie. Rozpoczęło się ono 1 sierpnia 1944 r. w Warszawie o 17.00. Dlatego też, o tej godzinie, zwanej Godziną „W”, w ramach uroczystych obchodów upamiętniających ducha walki Powstańców, w Piotrkowie Trybunalskim zostały uruchomione syreny. Następnie, Starosta Piotr Wojtysiak oraz Wicestarosta Dariusz Magacz w imieniu mieszkańców Ziemi Piotrkowskiej oddali hołd Powstańcom Warszawskim i złożyli kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza, a także przy tablicy poświęconej pamięci piotrkowianina, współtwórcy Polskiego Państwa Podziemnego, pierwszego Komendanta Głównego Armii Krajowej generała Stefana Roweckiego ps. „Grot”. Dały tym samym wyraz pamięci oraz szacunku dla wydarzeń, jakie miały miejsce w naszej stolicy w 1944 r.

Galeria zdjęć z wydarzenia znajduje się na oficjalnym fanpage Powiatu Piotrkowskiego: FB/PowiatPiotrkowski: