Powiat dokończy inwestycje na drodze powiatowej Srock-Podolin

Kategoria: Informacje   Dodano: 13 października 2020    Wyświetleń: 165   Autor: Aneta Stępień

Ta dobra wiadomość o pozyskaniu przez Powiat Piotrkowski – dofinansowania drugiego wniosku, który oczekiwał na liście rezerwowej Funduszu Dróg Samorządowych na ewentualne oszczędności poprzetargowe – dotarła do powiatowego urzędu w ostatni poniedziałek.

Zgodnie z komunikatem Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Powiat może liczyć na 70% dofinansowanie inwestycji na 4,5 km odcinku drogi powiatowej Srock-Podolin, której szacowany koszt wynosi ponad 1,9 mln złotych.

Przypomnijmy, że modernizację wspomnianej drogi Powiat Piotrkowski wspólnie z samorządem gminy Moszczenica rozpoczął w 2014 roku, systematycznie odnawiając kolejne odcinki. Pozyskane pieniądze umożliwią dokończenie całego ciągu komunikacyjnego aż do granicy z gminą Czarnocin.

Na ocenę czekają jeszcze cztery wnioski na przebudowę dróg powiatowych. Jeden, złożony przez Powiat na przebudowę drogi powiatowej  Czarnocin – Tuszyn - 4,2 km za 8,4 mln złotych oraz trzy złożone przez:

1. Gminę Czarnocin na drogę powiatową Kruszów - Kalska Wola - 8,7 km za 14,8 mln złotych,

2. Gminę Aleksandrów na drogę powiatową Sulejów - Krasik - 4 km za 1,2 mln złotych,

3. Gminę Wola Krzysztoporska na drogę powiatową Siomki - Krzyżanów - 4 km za 13 mln złotych.