Podróż po Ziemi Piotrkowskiej - Serowy Przystanek

Kategoria: Informacje   Dodano: 06 grudnia 2022    Wyświetleń: 457   Autor: K. Szyposzyńska

Producent sera wraz ze swoim produktem, certyfikatem Marki lokalnej prosto z serca przyznanym przez Powiat Piotrkowski oraz statuetką z napisem powiat Piotrkowski prosto z serca. Produkt Ziemi Piotrkowskiej.

Podróż po Ziemi Piotrkowskiej - Znak Marki Lokalnej „Prosto z Serca - Produkt Ziemi Piotrkowskiej” cały czas trwa - dziś będzie bardzo aromatycznie. Wyprawa ta ma na celu prezentację naszego złotego powiatowego katalogu, na który składają się produkty i usługi, jakie otrzymały Certyfikat Znaku Marki Lokalnej „Prosto z Serca - Produkt Ziemi Piotrkowskiej” przyznany przez Powiat Piotrkowski.

Serowy Przystanek - Moszczenica, Gmina Moszczenica. Ser smażony Iwony wytwarzany od 34 lat
 - Wyjątkowy, kremowy i oryginalny - tak o swoim serze produkowanym ze świeżego twarogu, masła, śmietany kremówki, sody oraz soli mówi sam producent Iwona Góra (FB/iwona.gora.12). Przyznaje ponadto, że możliwość posługiwania się Znakiem Marki Lokalnej „Prosto z Serca - Produkt Ziemi Piotrkowskiej” to dla tego sera prestiżowe wyróżnienie, wzbudzające ciekawość i chęć zakupienia tego wyjątkowego sera.
Historia Sera smażonego Iwony - znanego nie tylko na terenie Ziemi Piotrkowskiej, ale i w innych zakątkach Polski, a także poza jej granicami - w Niemczech
 - Zawsze interesowałam się produktami i kuchnią naszych babć, które potrafiły zrobić coś dobrego z produktów, które po prostu miały pod ręką. Jedzenia nie wyrzucano, więc szukano alternatyw, by je wykorzystać i przerobić. Tak też było ze zgliwiałym twarogiem. Z niego przygotowywano pierwsze smażone sery. Jako nastolatka też taki robiłam według wskazówek mamy. Przez lata praktyki ulepszałam przepis do stanu obecnego, dzisiaj robię go ze świeżego twarogu - opisuje Pani Iwona.
Na czym polega wyjątkowość receptury Sera smażonego Iwony i dlaczego warto go spróbować?
Ma on wyjątkowy i niepowtarzalny śmietankowy smak. Można dodawać do niego różnego rodzaju zioła i przyprawy oraz zmieniać jego konsystencję (nadaje się zarówno do smarowania, jak i krojenia). Jest prosty w wykonaniu - wykona go każdy kuchenny laik, co jest ważne, bo nie kupimy go w żadnym sklepie.
Gdzie i w jaki sposób można nabyć produkt?
Stacjonarnie: Iwona Góra ul. Cmentarna 4, 97-310 Moszczenica lub wysyłkowo

FB/iwona.gora.12
Tel.: 694 625 104, e-mail: otwarteserce6864@interia.pl

Niedługo kolejny kolejny Przystanek podczas podróży po Ziemi Piotrkowskiej - Znak Marki Lokalnej „Prosto z Serca - Produkt Ziemi Piotrkowskiej” - obserwujcie naszą stronę internetową oraz fanpage FB/PowiatPiotrkowski.

Więcej zdjęć dotyczących Sera smażonego Iwony znajdziecie na naszym fanpage FB/PowiatPiotrkowski: https://www.facebook.com/photo/?fbid=518992510266709&set=pcb.518992666933360

Logo Powiatu piotrkowskiego Prosto z serca Produkt Ziemi Piotrkowskiej w kolorze granatowym z motywem lasu