Podróż po Ziemi Piotrkowskiej - Orzechowy Przystanek

Kategoria: Informacje   Dodano: 01 grudnia 2022    Wyświetleń: 398   Autor: K. Szyposzyńska

Producent ozdób z orzecha wraz ze swoimi produktami, certyfikatem Marki lokalnej prosto z serca przyznanym oraz statuetką z napisem powiat Piotrkowski prosto z serca. Produkt Ziemi Piotrkowskiej.

Podczas trwającej podróży po Ziemi Piotrkowskiej - Znak Marki Lokalnej „Prosto z Serca - Produkt Ziemi Piotrkowskiej” czas na kolejny Przystanek związany ze światem ozdób. Podróż ta ma na celu prezentację złotego powiatowego katalogu, na który składają się produkty i usługi, jakie otrzymały Certyfikat Znaku Marki Lokalnej „Prosto z Serca - Produkt Ziemi Piotrkowskiej” przyznany przez Powiat Piotrkowski.

Orzechowy Przystanek - Żarnowica Mała, Gmina Wolbórz. Ozdoby z orzecha z motywem lokalnym produkowane od ponad 30 lat
- Miniaturowe, naturalne, misterne - tak swoje ozdoby wytwarzane przede wszystkim z łupiny orzecha, ale też z pestek owoców (wiśni, śliwek) ziaren zbóż, kolb kukurydzy, szyszek, żołędzi, czy też zwykłych liści i leśnych patyków opisuje Mariusz Bogusławski - przedstawiciel producenta PPHU MAREL Elżbieta Bogusławska (FB/Plecione.pl). Przyznaje ponadto, że możliwość posługiwania się Znakiem Marki Lokalnej „Prosto z Serca - Produkt Ziemi Piotrkowskiej” to dla tych ozdób niepowtarzalna szansa na promocję produktu lokalnego, a zarazem markowego, rzemieślniczego oraz naturalnego.
Historia Ozdób z orzecha z motywem lokalnym znanych nie tylko na terenie Ziemi Piotrkowskiej, ale także w innych regionach Polski oraz poza jej granicami, wyróżnionych m.in. Certyfikatem Marki Lokalnej Dolina Pilicy Zwolnij Bieg
- Umiejętności rękodzielnicze są przekazywane w naszej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Twarde łupiny orzechów są wdzięcznym materiałem do wycinania w nich wzorów np. motywów kwiatowych oraz robienia z nich figurek - np. zwierząt. Przez wzgląd na miejsce zamieszkania, które pozwala nam obcować z naturą, od zawsze cenimy jej piękno, a także nadajemy surowcom, które nam dostarcza drugie, artystyczne życie - opisuje Pan Mariusz.
Na czym polega wyjątkowość wytwarzania Ozdób z orzecha z motywem lokalnym i dlaczego warto je mieć?
Wyjątkowość tej twórczości polega na wykorzystywaniu nieoczywistych, naturalnych surowców i zamieniania ich w rękodzieło, na co pozwala także potencjał przyrodniczy tego konkretnego regionu. Wykonane ręcznie ozdoby pokazują piękno natury Powiatu Piotrkowskiego, a wieloletnie zgłębianie technik obróbki różnych surowców daje niepowtarzalny efekt.
Gdzie i w jaki sposób można nabyć produkt?
Poprzez sklep internetowy: www.plecione.pl, a także stacjonarnie: Żarnowica Mała 109, Gmina Wolbórz
Tel.: 603 426 534, e-mail: kontakt@plecione.pl.

Niebawem, kolejny Przystanek podczas podróży po Ziemi Piotrkowskiej - Znak Marki Lokalnej „Prosto z Serca - Produkt Ziemi Piotrkowskiej” - obserwujcie naszą stronę internetową oraz fanpage FB/PowiatPiotrkowski.

Więcej zdjęć dotyczących Ozdób orzecha z motywem loklanym znajdziecie na naszym fanpage FB/PowiatPiotrkowski:

Logo Powiatu piotrkowskiego Prosto z serca Produkt Ziemi Piotrkowskiej w kolorze granatowym z motywem lasu