OSP Przygłów i OSP Kamocin Mistrzami Pierwszej Pomocy w powiecie

Kategoria: Informacje   Dodano: 09 września 2023    Wyświetleń: 872   Autor: Aneta Stępień

Starosta gratuluje młodzieży19 drużyn - 6 dziecięcych i 13 młodzieżowych - reprezentujących jednostki OSP z terenu powiatu piotrkowskiego rywalizowało dziś w Moszczenicy o tytuł najlepszej z umiejętności udzielania pierwszej pomocy. I Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy już za nami. W ich organizacji Starostę Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka wsparli:
Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Piotrkowie Trybunalskim
Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi
4 osobowe drużyny miały do zrealizowania kilka pozorowanych sytuacji takich jak m.in:
- zgłoszenie zdarzenia operatorowi Centrum Powiadamiania Ratunkowego
- postępowanie przy zasłabnięciu
- zabandażowanie kończyny
- ułożenie w pozycji bocznej ustalonej
- unieruchomienie kończyny z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku
Zdobyta punktacja wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach.
Dziecięce drużyny pożarnicze
  1. OSP Przygłów
  2. OSP Niechcice
  3. OSP Srock
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze
  1. OSP Kamocin
  2. OSP Moszczenica
  3. OSP Jarosty
Nagrody dla najlepszych drużyn i dla pozostałych uczestników turnieju oraz ich opiekunów wręczyli - Starosta Piotr Wojtysiak, st. brygadier Paweł Dela Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb., Janusz Ciechanowski Prezes Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piotrkowie Tryb., Robert Szulc ze Stowarzyszenia HDK "Krwinka" oraz Krzysztof Rawicki Radny Powiatowy. Publiczność miała okazję sprawdzić swoją wiedzę w quizie, gdzie można było wygrać pluszowe serduszko.
W hali sportowej GOKiS ratownicy WOPR oraz instruktorzy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach przygotowali pokazy pierwszej pomocy i sprzętu jakim dysponują służby ratownicze. Chętni mogli także skorzystać z zajęć sportowych i dmuchańców.