Oddano wspólną inwestycję drogową w Gminie Aleksandrów

Kategoria: Informacje   Dodano: 24 listopada 2021    Wyświetleń: 603   Autor: Aneta Stępień

Przedstawiciele władz parlamentarnych, powiatowych i gminnych oraz wykonawcy inwestycji przecinają wstęgę

4,4 km liczy sobie przebudowany odcinek drogi powiatowej Sulejów - Krasik, który oficjalnie oddano do użytku mieszkańcom Gminy Aleksandrów, a szczególnie Sołectwa Rożenek. W oficjalnym odbiorze drogi uczestniczyli Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz Wójt Gminy Aleksandrów Paweł Mamrot wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Jolantą Rogozińską.

Wśród zaproszonych gości byli również Poseł na Sejm Robert Telus, Dyrektor Zarządy Dróg Powiatowych w Piotrkowie Zbigniew Starosta, Sołtys Sołectwa Rożenek Zbigniew Bis, a także przedstawiciele wykonawcy, czyli firmy ERBEDIM.

Przypomnijmy, że wspomniana droga ma znaczenie strategiczne, bowiem łączy powiat piotrkowski z powiatem opoczyńskim i przebiega przez stolicę gminy, czyli miejscowość Aleksandrów. Dwa wcześniejsze etapy 1,6 km były wykonane w 2019 i 2020 roku, natomiast w tym roku - dzięki pozyskaniu przez Gminę Aleksandrów 837 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych - zmodernizowano kolejny ponad 4 km odcinek. Samorząd Powiatu Piotrkowskiego przeznaczył na ten cel 400 tysięcy złotych. Łączna wartość tegorocznego zadania to nieco ponad 1,6 miliona złotych.

Warto dodać, że w tym roku na terenie Gminy Aleksandrów samorząd powiatowy przebudował także blisko kilometrowy odcinek drogi powiatowej Stara-Skórkowice przez miejscowość Stara za prawie 170 tysięcy złotych.

Zaproszeni na uroczystość goście rozmawiają o wyremontowanym odcinku drogi powiatowej w Rożenku