Oddali krew dla Kacpra i uczcili Narodowe Święto Niepodległości

Kategoria: Informacje   Dodano: 15 listopada 2021    Wyświetleń: 589   Autor: Aneta Stępień

#Wolbórz Ratuje Życie - Niepodległość Mamy we krwi - pod takim hasłem Stowarzyszenie GHE im. płk Janusza Maleszewskiego II Okręg Policji Państwowej zorganizowało ostatnią w tym roku akcję poboru krwi, która jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Na apel organizatorów tłumnie przybyli mieszkańcy powiatu piotrkowskiego, funkcjonariusze Policji z KWP Łódź, Służby Więziennej AŚ w Piotrkowie Tryb., żołnierze oraz leśnicy z Nadleśnictwa Piotrków. Do akcji przystąpiły 52 osoby, krew oddało 44 krwiodawców, a zebrano 19,8 litra krwi. 7 osób zarejestrowało się w bazie dawców szpiku. Drogocenny lek był zbierany dla Kacpra Skórki lat 13. Krwiodawcy otrzymali pakiety edukacyjne przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Łodzi. Dla uczestników akcji przygotowano poczęstunek. Akcja #Wolbórz Ratuje Życie była przeprowadzona pod patronatem Starosty Powiatu Piotrkowskiego – Piotra Wojtysiaka, Burmistrza Wolborza – Andrzeja Jarosa i Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Partnerami akcji byli: Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim, Nadleśnictwo Piotrków Trybunalski – Lasy Państwowe.

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Powiatu Piotrkowskiego.