Obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia polskiej Konstytucji

Kategoria: Informacje   Dodano: 03 maja 2021    Wyświetleń: 514   Autor: Aneta Stępień

Msze Święte w intencji Ojczyzny i złożenie wiązanek kwiatów w miejscach pamięci - tak upamiętniliśmy na Ziemi Piotrkowskiej 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Piotrkowskiego Bernardem Matyszewskim i Wicestarostą Powiatu Dariuszem Magaczem wieniec złożyli w Piotrkowie pod tablicą pamiątkową przy kościele Ojców Bernardynów.

- Uchwalona przez Sejm Wielki pierwsza w Europie Konstytucja 3 Maja jest dziś dla nas źródłem dążenia narodu do suwerenności, do poszanowania demokracji i obowiązujących praw - mówił Starosta Wojtysiak.

Przedstawiciele samorządu powiatowego złożyli kwiaty m.in. w Moszczenicy, w Mierzynie czy w Gorzkowicach.