Nowości rolnicze na Sulejowskich Dniach Pola

Kategoria: Informacje   Dodano: 25 czerwca 2020    Wyświetleń: 158   Autor: Aneta Stępień

Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Sulejowie zorganizowała Sulejowskie Dni Pola, jedną z ważniejszych imprez w kalendarzu branży rolniczej ziemi piotrkowskiej. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne uczestnicy zostali podzieleni na 25 osobowe grupy. W wydarzeniu wzięli udział także Starosta Powiatu Piotr Wojtysiak, Wicestarosta Dariusz Magacz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Bernard Matyszewski.

Podczas wydarzenia zaprezentowano najnowszą publikację porejestrowych doświadczeń odmianowych, która dzięki współfinansowaniu samorządu powiatowego trafi bezpłatnie do zainteresowanych rolników naszego powiatu. Starosta Powiatu podziękował Dyrektorowi dr Przemysławowi Majchrowskiemu oraz wszystkim pracownikom Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie za ich nieocenioną pracę na rzecz rozwoju rolnictwa powiatu i zdrowia roślin.