Nie ustają prace przy budowie dróg powiatowych i chodników w Gminie Wolbórz

Kategoria: Informacje   Dodano: 14 września 2021    Wyświetleń: 727   Autor: Aneta Stępień

Grupa osób stojaca na drodze Studzianki - Golesze

5 km nowej drogi a wzdłuż niej 4 km ciąg pieszo-rowerowy – taki efekt będzie miała największa tegoroczna inwestycja na drodze powiatowej, realizowana na terenie gminy Wolbórz.

Tym razem  samorząd Powiatu Piotrkowskiego jest partnerem zadania, bowiem to Gmina Wolbórz pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 80% dofinansowanie na przebudowę drogi, czyli 8,7 mln złotych.

Łączna wartość dwuletniej inwestycji to 10,8 mln złotych a pozostałą częścią podzielą się po połowie Gmina Wolbórz i Powiat Piotrkowski (po 1 050 000,00 złotych).

Aktualnie przebudowywane są dwa odcinki od Golesz w kierunku Młoszowa i od Studzianek do Stanisławowa. W związku z tym zostały one zamknięte dla ruchu kołowego, o czym mogli się przekonać włodarze obu samorządów: Starosta Powiatu Piotr Wojtysiak, Wicestarosta Powiatu Dariusz Magacz oraz Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, podczas spotkania na placu budowy.

W ciągu tej samej drogi - kilka kilometrów dalej – wykonano nową nawierzchnię i utwardzono pobocza na 1 km odcinku - od łuku drogi na Bronisławów w kierunku Lubiaszowa. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Powiatu i Gminy Wolbórz, które zabezpieczyły po 143 tysiące złotych.

Przypomnijmy, że Gmina Wolbórz ma także swój finansowy wkład (100 tysięcy złotych) w rozpoczynające się właśnie zadanie, jakim jest przebudowa drogi powiatowej Baby-Kuznocin. Inwestycja będzie realizowana na odcinku o długości 1,7 km za 548 tysięcy złotych, również we współpracy z Gminą Moszczenica.

Natomiast kilka dni temu rozstrzygnięto przetarg na przebudowę łuku drogi ul. Reymonta w Wolborzu, która zostanie wykonana jeszcze w tym roku, ze środków Powiatu Piotrkowskiego, w wysokości 214 tysięcy złotych.

Całkowity koszt realizowanych na terenie Gminy Wolbórz inwestycji na drogach powiatowych to 11,8 mln złotych.