Najsmaczniejszy chleb orkiszowy pochodzi z Rokszyc

Kategoria: Informacje   Dodano: 22 lutego 2021    Wyświetleń: 361   Autor: Aneta Stępień

Warunek był jeden - upiec najlepszy chleb z mąki orkiszowej. Wyzwania podjęły się aż 73 koła gospodyń wiejskich z województwa łódzkiego, w tym 7 KGW reprezentujących Powiat Piotrkowski.  Konkurs „Chleb Ziemi Łódzkiej” zorganizował Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.

Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie wybrać spośród tak wielu fantastycznych wypieków, tylko kilka. Oceniane były następujące kryteria – barwa wypieczenia, smak, zapach, poziom wypieczenia oraz struktura miękiszu, a także ogólne wrażenie estetyczne.

A najsmaczniejsze wypieki przygotowały:

I  MIEJSCE – Koło Gospodyń Wiejskich w ROKSZYCACH, powiat piotrkowski, gm. Wola Krzysztoporska

II MIEJSCE – Koło Gospodyń Wiejskich w PSARACH, powiat łowicki, gm. Bielawy

III MIEJSCE – Koło Gospodyń Wiejskich w ADAMOWIE, powiat opoczyński, gm. Opoczno

WYRÓŻNIENIA:

Koło Gospodyń Wiejskich SAMI SWOI w MIERZYNIE, powiat piotrkowski, gm. Rozprza

Koło Gospodyń Wiejskich ZMOŻNA WOLA, powiat piotrkowski, gm. Rozprza

Koło Gospodyń Wiejskich MARIANÓW ROGOWSKI, powiat brzeziński, gm. Rogów

Koło Gospodyń Wiejskich w LNIŚNIE, powiat skierniewicki, gm. Godzianów

Do rywalizacji z terenu powiatu stanęły również:

Koło Gospodyń Wiejskich MILEJÓW

Koło Gospodyń Wiejskich w BOROWEJ

Koło Gospodyń Wiejskich DZIEWULINY

Koło Gospodyń Wiejskich w POMYKOWIE

Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak dziękuje za godne reprezentowanie Ziemi Piotrkowskiej i gratuluje laureatom a szczególnie gospodyniom z Rokszyc znakomitych umiejętności kulinarnych i wyśmienitych wypieków.