Najlepsze fotografie dotyczące dziedzictwa historycznego nagrodzone

Kategoria: Informacje   Dodano: 28 listopada 2022    Wyświetleń: 823   Autor: K. Szyposzyńska

Sekretarz Ireneusz Czerwiński wraz z laureatami konkursu w Piotrkowksiej Mediatece. W tle napis gratulujemy wraz z wszystkimi zdjęciami biorącymi udział w konkursie.

Konkurs Fotograficzny „Znane i nieznane miejsca pamięci trudnej historii Polaków w mojej okolicy”, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim, został rozstrzygnięty. Odbył się on w ramach międzynarodowego projektu FARO - The Dissonant Heritage in European Towns - Creating European Narrative of Contested Identities through Citizens’ Participation (Dysonansowe Dziedziczenie w Miastach Europejskich - Tworzenie Europejskiej Narracji Kwestionowanych Tożsamości przez Uczestnictwo Obywateli), w którym Powiat Piotrkowski bierze udział.

Uczestnicy Konkursu, mieszkańcy Powiatu oraz Piotrkowa Trybunalskiego, nadesłali aż 58 zdjęć będących świadectwem tragicznego i trudnego dziedzictwa historycznego Polaków, które należy ocalić od zapomnienia dla przyszłych pokoleń. Komisja Konkursowa złożona z ekspertów z Albanii, Bułgarii, Polski, Portugalii, Rumunii oraz Włoch, której przewodniczył Andrea Savorelli - reprezentujący Stowarzyszenie Atrium, obradowała wiele godzin. Podczas uroczystego ogłoszenia wyników w piotrkowskiej Mediatece Sekretarz Powiatu Ireneusz Czerwiński wręczył dyplomy i nagrody dla:

• Eweliny Jędruszek za zajęcie I miejsca za zdjęcie „Kamień pamięci”,
  • Stanisława Jakubczaka za zajęcie II miejsca za fotografię „Nie zabijaj”,
  • Romana Ceranki za zajęcie III miejsca za zdjęcie „Zapomniani - niezapomniani”.

Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom Konkursu, a Laureatom serdeczne gratulacje.

Galeria zdjęć z wydarzenia znajduje się na oficjalnym fanpage Powiatu Piotrkowskiego: FB/PowiatPiotrkowski:

Logotypy Powiatu Piotrkowskiego prosto z serca, projektu FARO oraz Unii Europejskiej