Moszczenickie gospodynie przeszkolone w robieniu świątecznych ozdób i stroików

Kategoria: Informacje   Dodano: 10 listopada 2021    Wyświetleń: 478   Autor: Aneta Stępień

Starosta Powiatu także wziął udział w warsztatach z przygotowywania stroików

Gminny Związek Kół Gospodyń Wiejskich w Moszczenicy, dla zrzeszonych w organizacji kół gospodyń wiejskich, zorganizował warsztaty z przygotowania stroików i ozdób bożonarodzeniowych, w ramach projektu "Kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia". Wydarzenie miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy.

Wśród gości podziwiających pracę gospodyń był Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.

- Chcę pogratulować wszystkim paniom z moszczenickich KGW, że jak zawsze zachwyciły pomysłowością i różnorodnością, wykonując przepiękne ozdoby, które z pewnością magicznie udekorują niejedno wnętrze podczas tegorocznych świąt - przyznał Starosta Wojtysiak.

Warsztaty były pierwszym elementem projektu, który został dofinansowany z budżetu Powiatu Piotrkowskiego. Drugą część, czyli pokaz potraw wigilijnych i koncert kolęd, zaplanowano 10 grudnia 2021 roku w sali OSP w Sierosławiu.