Michał Tokarski - Kustoszem Pamięci Narodowej

Kategoria: Informacje   Dodano: 10 czerwca 2024    Wyświetleń: 257   Autor: Aneta Stępień

Michał Tokarski na Zamku Królewskim

Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego Michał Tokarski dołączył do grona Kustoszów Pamięci Narodowej. Nagrodę przyznano za aktywne działania na rzecz upamiętnienia historii Polski i miejsc Pamięci Narodowej, które Wicestarosta prowadził w Stowarzyszeniu EuroAktywni przez ostatnie 15 lat.

Uroczysta gala miała miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej została ustanowiona w lipcu 2002 roku przez Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej prof. Leona Kieresa. Jest ona przyznawana za szczególnie aktywny udział w upamiętnianiu historii Narodu Polskiego w latach 1939–1989, a także za działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej. Nagroda ma przywrócić szacunek dla narodowej przeszłości, chronić wartości, dzięki którym Polska przetrwała przez lata zniewolenia.

Laureaci nagrody w sali Zamku Królewskiego