Koronawirus: Stan epidemiczny w powiecie na 19 listopada

Kategoria: Informacje   Dodano: 19 listopada 2020    Wyświetleń: 343   Autor: Aneta Stępień

Mamy 44 nowe przypadki zakażeń koronawirusem w powiecie. 26 osób zakończyło leczenie.

Najskuteczniejszą bronią w walce z koronawirusem jest nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zasada DDMA+W, to:
𝐃 jak dystans
➡️ Dystans społeczny towarzyszy nam od początku epidemii koronawirusa. 1,5 m to minimalna odległość, jaką powinniśmy zachowywać od innych osób. Dzięki temu chronimy zarówno siebie, jak i ludzi wokół nas.
𝐃 jak dezynfekcja
🧼 Mycie rąk wodą z mydłem, albo ich dezynfekcja to podstawa w walce z koronawirusem. Jednak ręce to nie wszystko. Pamiętaj o czyszczeniu i dezynfekcji powierzchni i przedmiotów, których często dotykasz.
𝐌 jak maseczka
😷 Maseczka, szalik lub przyłbica – zasłaniaj nos i usta w przestrzeni publicznej. Rób to zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i na ulicy. Tam również spotykasz i mijasz wiele osób.
𝐀 jak Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
📲 Korzystasz z aplikacji i miałeś bliski kontakt z osobą chorą? Twój telefon Cię o tym poinformuje. STOP COVID ProteGO Safe to dobrowolna, darmowa i w pełni bezpieczna aplikacja, która pomaga w walce z koronawirusem.
𝐖 jak wietrzenie
🪟 Zadbaj, aby w zamkniętych pomieszczeniach, w których spędzasz dużo czasu był dopływ świeżego powietrza. Często wietrz pokoje w domu i w pracy.
Bądź rozsądny❗ Trzymaj dystans.

Na terenie Powiatu Piotrkowskiego w dniu 19 listopada 2020 roku:

👉liczba osób obecnie zakażonych w powiecie piotrkowskim – 594
👉liczba osób wszystkich zakażonych w powiecie piotrkowskim – 1787
👉liczba osób, które wyzdrowiały w powiecie piotrkowskim – 1167
👉liczba zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem w powiecie - 26
👉liczba osób poddanych kwarantannie - 1147
👉liczba osób zakażonych w województwie łódzkim - 54 337
👉liczba zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim - 666
👉liczba osób, które wyzdrowiały w województwie łódzkim - 23 178

Raport na dzień 19 listopada 2020 roku, dotyczący liczby osób w kwarantannie, w podziale na poszczególne gminy Ziemi Piotrkowskiej.
✅ Aleksandrów - 21
✅ Czarnocin - 55