Koronawirus: Kolejne zakażenie koronawirusem w powiecie

Kategoria: Informacje   Dodano: 01 kwietnia 2020    Wyświetleń: 950   Autor: Aneta Stępień

Do dzisiejszego raportu znów musimy doliczyć kolejną osobę w powiecie z potwierdzonym wynikiem zakażenia koronawirusem. Wzrosła także liczba osób objętych kwarantanną.

Aktualnie na 1 kwietnia 2020 roku w powiecie mamy:

liczba osób zakażonych w powiecie piotrkowskim – 8

liczba osób poddanych kwarantannie - 350

liczba osób zakażonych w województwie łódzkim - 221

W związku z tym nasz apel o pozostanie w domach jest tym silniejszy, że mając na uwadze to, co dzieje się wokół Nas i że to, co spotyka już blisko 2,5 tysiąca w Polsce i setki tysięcy na świecie, musi być traktowane przez Nas wszystkich bardzo poważnie, bo sytuacja jest poważna.

Jako Samorząd Powiatu Piotrkowskiego pracujemy wraz z pracownikami zespołu zarządzania kryzysowego przez całą dobę, aby zabezpieczyć miejsca kwarantanny i mocno wspierać powiatowe służby w ich codziennych obowiązkach, jakie przyszło im wypełniać w tych trudnych czasach, globalnej walki z pandemią koronawirusa. Taką grupę stanowią m.in.  funkcjonariusze policji i straży pożarnej. Zdaniem Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka, służby muszą być maksymalnie chronione, czyli wyposażone w odpowiednie środki, zabezpieczające ich przed zakażeniem. Dlatego dziś kolejną partię środków ochrony powiat przekazał tym formacjom.

- Dziś przekazaliśmy na ręce mł.insp. Jacka Rzepkowskiego zastępcy komendanta piotrkowskiej policji i mł. bryg. Jakuba Rytycha - komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim, zestawy kombinezonów i maseczek medycznych, niezbędnych funkcjonariuszom do pracy w terenie - informuje starosta Wojtysiak. - Dodatkowo maseczki te, o ile będzie taka konieczność, zostaną przekazane osobom objętym kwarantanną, po to, aby korzystały z nich, wychodząc z domu, po tym jak zakończy się ich 14 dniowa izolacja. Z taką inicjatywą wystąpił do mnie Poseł na Sejm Grzegorz Lorek i rzeczywiście podzielam tu troskę Pana Posła. Poprosiłem Komendanta Rzepkowskiego o pomoc policji w tym zakresie.

Dziś także kolejna partia maseczek, płynów do dezynfekcji i jednorazowych rękawiczek została dostarczona Grupie Widzialna Ręka Piotrków, która przypomnijmy pomaga osobom starszym i niesamodzielnym w załatwianiu codziennych spraw.

W obecnej sytuacji, z którą mierzymy się każdego dnia, naszym priorytetem jest troska o zdrowie i bezpieczeństwo, które obecnie znajdziemy we własnych domach. #Zostań w domu.