Koronawirus: Powiat kupuje służbom sprzęt ochronny

Kategoria: Informacje   Dodano: 30 marca 2020    Wyświetleń: 539   Autor: Aneta Stępień

Pierwsza partia z 1000 sztuk przyłbic (150 sztuk), dostarczona przez szefa piotrkowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Dariusza Cecotkę na prośbę przedsiębiorcy Piotra Biegały właściciela drukarni, już dotarła do Powiatowego Centrum Matki i Dziecka oraz Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.

To niezbędny kolejny po maseczkach element chroniący lekarzy czy średni personel medyczny przed zakażeniem koronawirusem, zakupiony przy wsparciu samorządu Powiatu Piotrkowskiego. Kolejne 1000 sztuk przyłbic drukują na drukarce 3D Państwo Kołodziejczak, którzy także ze środków Starostwa Powiatowego w Piotrkowie, przeznaczonych na zarządzanie kryzysowe, zakupili potrzebne do produkcji przyłbic materiały.

Na tym jednak nie koniec, lista jest znacznie dłuższa:

• 16 tysięcy maseczek medycznych i chirurgicznych (2000 sztuk władze powiatu już przekazały obu piotrkowskim szpitalom i 500 sztuk Grupie Widzialna Ręka z Piotrkowa)
  • płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni
  • 200 sztuk kombinezonów
  • 20 sztuk specjalistycznych masek dla potrzeb zawodowych strażaków (1 sztuka - 400 zł)

Sprzęt otrzymują w pierwszej kolejności służby sanitarne, medyczne, policja i straż, a także pracownicy zespołu zarządzania kryzysowego.

Na najbliższej sesji Starosta Powiatu Piotr Wojtysiak zapowiedział, że będzie wnioskował do Rady Powiatu o przekazanie kolejnych środków na zakup kolejnego sprzętu niezbędnego służbom do walki z koronawirusem.

Dzisiejszy raport, stan 30.03.2020 r. godz. 15.00

liczba osób zakażonych w powiecie piotrkowskim – 5

liczba osób poddanych kwarantannie - 264

liczba osób zakażonych w województwie łódzkim - 202

Bądźmy ze sobą razem, ale na odległość przynajmniej 1 metra. Trudno przewidzieć co przyniesie jutro. Nie możemy dopuścić do tego, co dzieje się we Włoszech czy w Hiszpanii, dlatego apelujemy o rozsądek i dyscyplinę, w tym niespokojnym czasie, prosząc, abyście #Zostali w domu.