Koronawirus: Potwierdzono zakażenie u mieszkańca gminy Grabica

Kategoria: Informacje   Dodano: 28 lipca 2020    Wyświetleń: 1138   Autor: Aneta Stępień

U mieszańca gminy Grabica potwierdzono dziś zakażenie koronawirusem.

Także dziś w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie podsumowujące współpracę Powiatu Piotrkowskiego z Wojskiem Obrony Terytorialnej. Żołnierze od 2 czerwca pełnili służbę w punkcie drive thru, który mieści się na placu Dworca PKS.

Dzięki wspólnym działaniom z punktu mogło skorzystać 900 osób z powiatu piotrkowskiego oraz powiatów sąsiednich.  Za trud i udzielone wsparcie przy organizacji i zapewnieniu funkcjonowania punktu drive – thru Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak w obecności ppłk Pawła Malca Dowódcy 92 Batalionu Piechoty Lekkiej w Kutnie podziękował żołnierzom, którzy byli zaangażowani w działalność punktu. Jednocześnie informujemy, że punkt drive – thru działa codziennie w godzinach od 8.00  do 10.00. Skorzystać z punktu mogą osoby przebywające w kwarantannie oraz kierowane do sanatorium.

Na terenie Powiatu Piotrkowskiego w dniu 28 lipca 2020 roku:
👉liczba osób obecnie zakażonych w powiecie piotrkowskim – 4
👉liczba osób wszystkich zakażonych w powiecie piotrkowskim – 59
👉liczba osób, które wyzdrowiały w powiecie piotrkowskim – 55
👉liczba osób poddanych kwarantannie - 139
👉liczba osób zakażonych w województwie łódzkim - 3853
👉liczba zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim - 204
👉liczba osób, które wyzdrowiały w województwie łódzkim - 3024
Raport na dzień 28 lipca 2020 roku, dotyczący liczby osób w kwarantannie, w podziale na poszczególne gminy Ziemi Piotrkowskiej.
✅ Aleksandrów - 0
✅ Czarnocin - 7